sklep apple

Sklep Apple – jak wygląda praca w takim miejscu?

Apple Inc, dawniej Apple Computer, Inc. to amerykańska korporacja międzynarodowa z siedzibą w Cupertino w Kalifornii, zajmująca się projektowaniem, opracowywaniem i sprzedażą elektroniki użytkowej, oprogramowania komputerowego i komputerów osobistych. Do najbardziej znanych produktów sprzętowych firmy oferowanych przez sklep Apple należą komputery Mac, odtwarzacz muzyczny iPod, smartfon iPhone oraz tablet iPad. Oprogramowanie użytkowe firmy obejmuje systemy operacyjne OS X i iOS, przeglądarkę multimedialną iTunes, przeglądarkę internetową Safari oraz pakiety kreatywne iWork i iLife.

Firma założona w kooperacji zapalonych techników z USA

Firma została założona 1 kwietnia 1976 roku przez Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka i Ronalda Wayne’a jako spółka handlowa. Została zarejestrowana jako Apple Computer, Inc. w dniu 3 stycznia 1977 r. i została przemianowana na Apple Inc., aby odzwierciedlić jej przesunięcie w kierunku elektroniki użytkowej. Według obecnego stanu Apple prowadzi ponad 500 sklepów detalicznych w 25 krajach, a także internetowe sklepy Apple Store i iTunes Store; posiada internetowy pakiet sieciowych usług programowych, w tym iCloud; sprzedaje różne akcesoria.

Jak wygląda praca sprzedawcy w sklepie Apple?

Sklep Apple (zobacz tutaj) to miejsce sprzedaży detalicznej, jakiego jeszcze nie było – w wyjątkowy sposób skoncentrowane na dostarczaniu Klientom niesamowitych wrażeń. Jako Specjalista pomagasz tworzyć energię i emocje związane z produktami Apple, dostarczasz właściwe rozwiązania i sprawiasz, że produkty trafiają do rąk klientów. Rozumiesz, że Apple Store dąży do zapewnienia Klientom doświadczeń nieporównywalnych z żadnymi innymi. Zaczyna się to od odkrywania potrzeb klientów. A z pomocą członków zespołu sklepowego dopasowujesz do nich odpowiednie produkty. Każdy dzień jest dla Ciebie okazją do przekształcenia kolejnej osoby odwiedzającej Apple Store w lojalnego klienta Apple.

sklep apple

Kluczowe kwalifikacje, jakie potrzebuje osoba w sklepie Apple

Masz rozwinięte umiejętności interpersonalne i talent do budowania relacji z klientami. Pasjonuje Cię poznawanie technologii i produktów Apple, a także umiejętność edukowania innych w zakresie korzystania z nich. Jako członek zespołu kierowniczego sklepu Apple zatrudniasz, szkolisz i rozwijasz członków zespołu, aby zapewnić im doskonałą obsługę klienta. Każdy dzień jest dla Ciebie okazją, aby kolejny odwiedzający Apple Store stał się lojalnym klientem Apple.

Jakie ceny ma sklep Apple?

Apple sprzedaje swoje produkty w wielu krajach na całym świecie.

iPad z interfejsem Wi-Fi i 256 GB pamięci masowej kosztuje od 1000 zł w większości miejsc. W Europie są droższe ze względu na podatki. iPad Pro jest o blisko tysiąc złotych droższy od modelu iPad. Dotyczy to wszystkich miejsc na świecie. iPhone to telefon, który jest dostępny do użytku w dowolnej sieci na całym świecie; cena nie obejmuje podatku od sprzedaży, który różni się w zależności od kraju. Jednak większość sieci oferuje plany płatności oraz abonamenty, które składają się na całość w ciągu 24 miesięcy lub dłużej – zwykle telefon ten opłacany jest w ratach po ok. 100 zł miesięcznie.