Klawiatury mechaniczne – co warto wiedzieć?

Klawiatura mechaniczna charakteryzuje się o wiele wyższą jakością niż membranowa. Każdy klawisz ma swój osobny mechaniczny przełącznik, który powoduje rejestrację nacisku. W Polsce największą popularnością cieszą się przełączniki niemieckie Cherry MX, dostępne w czterech wersjach – blue, black, red i brown. Cechą charakterystycznych klawiatur tego typu jest dość duża głośność działania, którą można nieco zredukować dzięki o-ringom.

Zalety klawiatur mechanicznych

Klawiatury mechaniczne wyróżnia przede wszystkim wysoka jakość (do 50 mln wciśnięć). Nie ma również ograniczenia do co liczby klawiszy wciśniętej jednocześnie, co umożliwia szybsze pisanie. Ponadto użytkownik może samodzielnie dobrać przyciski odpowiednio do własnych preferencji i nie tylko.

Klawiatura mechaniczna – czy warto?

Mechaniczne klawiatury dają przede wszystkim możliwość poprawienia jakości i szybkości pisania na komputerze. Przycisków nawet nie trzeba wciskać do końca. Komfort użytkowania w dużej mierze uzależniony jest od wybranego rodzaju przełącznika. Jednak ceny klawiatur tego typu są wyższe od membranowych. Jednak z drugiej strony mają szereg zalety, w tym długą żywotność. Inwestycja jest więc opłacalna i długoterminowa.

Dodaj komentarz