Monitor 3D czy monitor standardowy?

Monitory wykonane w technologii trójwymiarowej w ostatnich latach szturmem zdobyły rynek urządzeń RTV. Nie ulega wątpliwości, że jest to rozwiązanie bardzo interesujące dla miłośników seansów kinowych w 3D czy wielbicieli gier komputerowych oraz różnego rodzaju rozrywek w trójwymiarze.

Czy jednak faktycznie warto kupić monitor 3D, czy jednak lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na klasyczny sprzęt bez trójwymiarowych dodatków?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna i bez wątpienia zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od przeznaczenia danego sprzętu. Jeśli zakupiony monitor będzie pełnił funkcję urządzenia multimedialnego w domu czyli będzie wykorzystywany do gier lub do rozrywki, technologia 3D będzie świetnym rozwiązaniem. W przypadku osób, które monitor wykorzystują głównie do pracy znacznie lepszym pomysłem będzie zakup dobrego jakościowo, ale standardowego monitora.  

Decydując się na monitor wykorzystujący technologię 3D warto także przemyśleć kwestię rodzaju sprzętu. Obecnie wykorzystywane są dwie technologie – pasywna i aktywna, które różnią się między sobą nie tylko wykonaniem, ale również ceną i dostępnością. Warto o tym pomyśleć zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu.

Dodaj komentarz