Co wziąć pod uwagę wybierając matrycę komputerową?

Zakup laptopa nigdy nie jest sprawą prostą. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Okazuje się, że duże znaczenie ma również, wbrew pozorom, matryca komputerowa.

Jaka jasność matrycy komputerowej?

Bardzo istotnym parametrem, który ma znaczenie szczególnie w przypadku korzystania z laptopa poza domem, jest jasność matrycy. podświetlony panel daje bowiem znacznie wyraźniejszy obraz. Osoby, które pracują natomiast wewnątrz budynków mogą zadowolić się jasnością na poziomie 200cd/m2. W przeciwnym wypadku lepiej jest postawić na model o jasności 300 cd/m2.

Ekrany dotykowe

Jednak dość problematyczna jest wciąż kwestia ekranów dotykowych. Bardzo często pokrywa się je taflą błyszczącego szkła. Ma to uchronić urządzenie przed uszkodzeniami natury mechanicznej. W takim przypadku laptop nie niweluje padających na niego refleksów świetlnych. Dotyczy to przede wszystkim tzw. ekranów pojemnościowych, które obsługują wielodotyk. W przypadku paneli rezystancyjnych czasami można spotkać powłoki matowe, ale nie jest to jeszcze niestety normą. Pracują nad tym mocno obecnie producenci zdając sobie sprawę jak duże znaczenie dla wielu klientów ma właśnie rodzaj zastosowanej matrycy komputerowej.

Dodaj komentarz