Czym charakteryzuje się dobra kierownica do gier?

W dzisiejszych czasach gry wyścigowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród graczy, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości kierownicę do gier. Jest to doskonały wybór nie tylko dla posiadaczy komputerów, ale również i właścicieli konsol.

Rozgrywka na wysokim poziomie

Profesjonalna kierownica do gier jest najlepszą alternatywą dla klawiatury gamingowej i padów, które niestety nie najlepiej sprawdzą się w przypadku gier wyścigowych. Na rynku można znaleźć solidny zestaw od 200zł, ale warto wydać nieco więcej, aby kupić sprzęt z wyższej półki, który zaspokoi oczekiwania nie tylko zagorzałych miłośników wyścigów samochodowych.

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości sprzęt?

Porządna kierownica do gier powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które są nie tylko bardzo przyjemne w dotyku, ale przede wszystkim są bardzo trwałe. Godne uwagi są przede wszystkim te modele, które mają możliwość regulowania kąta obrotu. W wielu grach wyścigowych wystarczą kierownice z 900 stopniowym obrotem, ale w przypadku symulatorów F1 wartość ta powinna osiągać 270 stopni. Szczególną uwagę należy zwrócić również na system Force Feedback, który ma bardzo duży wpływ na poziom realizmu.

Co powinien posiadać zestaw?

W najtańszych zestawach niestety znaleźć można jedynie kierownicę, dlatego też warto zwiększyć nieco budżet, aby poszerzyć zestaw. Godne uwagi są kierownice do gier, które posiadają hamulec ręczny, dźwignię zmiany biegów i pedały gazu, sprzęgła i hamulec. Taki zestaw to wspaniały pomysł na udany prezent dla fana elektronicznej motoryzacji.