Czy księgowość w chmurze jest bezpieczna

Księgowość w chmurze jest stosunkowo nową metodą prowadzenia rachunkowości w firmach. Coraz więcej przedsiębiorców się na nią decyduje i znajduje dla niej zastosowanie w swojej działalności. Jednak owa księgowość nie jest odpowiedzią na wszelkie bolączki księgowości tych czasów. Bardzo wiele osób wybierze ją, bo ma ona swoje plusy jednak to rozwiązanie nie sprawdzi się każdemu.

Niebezpieczeństwa księgowości w chmurze

Należy mieć świadomość, że księgowość prowadzona w chmurze może okazać się bardzo niebezpieczna. Hakerzy mają bardzo wiele sposobów na to jak włamać się do naszych plików i wykorzystać dane, które są poufne. Może się to okazać dla nas niszczące i przez to poniesiemy ogromne straty. Kiedy mimo wszystko chcemy skorzystać z księgowości prowadzonej w ten sposób to naszym obowiązkiem jest przeszkolenie siebie i każdego pracownika zajmującego się danymi i plikami naszej firmy do korzystania z zasobów księgowości w chmurze. Bowiem każdy nieprzemyślany ruch tutaj może nieodwracalnie usunąć niezbędne nam pliki.

Ratunkiem w tej kwestii jest korzystanie z nośników danych i drukowanie dokumentów, aby w razie nieprzemyślanego ruchu móc odzyskać utracone informację.

Chmura dla księgowości jest dość nowym rozwiązaniem i regulują ją ustawy o rachunkowości. Decydując się na nią warto pamiętać o powyższych wskazówkach, bo ma ona jeden znaczący plus, który przeważa dla niektórych nad minusami. Bowiem, do prowadzenia księgowości w ten sposób nie jest konieczny kontakt twarzą w twarz i właśnie dlatego tak wielu przedsiębiorców ją wybiera.