iphone 14 plus

Iphone 14 plus – co warto wiedzieć na temat tego modelu?

Planujesz zakup nowego telefonu komórkowego? Zastanawiasz się nad modelem iPhone 14 plus? Jest to, niewątpliwie, popularny wariant wśród flagowców marki Apple. Marka ta jest pożądaną na obecnym rynku, oferuje bowiem bardzo rozbudowane modele i w wyższych cenach, aniżeli pozostałe marki. Dowiedz się czy warto zakupić ten model i jakie są jego cechy charakterystyczne.

IPhone 14 plus – co warto wiedzieć?

Marka Apple, przy pomocy iPhone’a 14 Plus zwraca się do użytkowników, którzy są zwolennikami iPhone’ów z dużym wyświetlaczem. Nie tak dawno, funkcja ta była dostępna wyłącznie dla droższych modeli z serii Pro. Oznacza to, że posiadają one 6,7 calowe ekrany, podczas gdy w standardzie iPhone ograniczał się do 6,1 przekątnej. Dlatego też, iPhone 14 Plus zawitał na rynku, aby dokonać szoku – koncentruje się bowiem na zagwarantowaniu jak największej przestrzeni dla treści multimedialnych. Co ciekawe, ten model może być postrzegany jako wersja XXL iPhone’a 14. Jedynymi różnicami pomiędzy tymi modelami wynikają z pojemności baterii i rozmiaru wyświetlacza. Dzięki rozdzielczości wynoszącej 2778×1284 pikseli, iPhone 14 Plus osiąga nieco wyższą rozdzielczość, aniżeli iPhone 14, co rzecz jasna jest trudne do zauważenia podczas codziennego korzystania.  Z kolei, bateria omawianego modelu ma pojemność 4323 mAH.

Jeśli zdecydujesz się na kupno tego modelu to na stronie ispot.pl będziesz miał wybór pomiędzy pięciu kolorów – czarny, biały, czerwony, niebieski, fioletowy. Można zatem przyjąć, że gama kolorystyczna jest dosyć szeroka. Ponadto, ta wersja ma jest płaska, co czyni ją bardzo elegancką – ma jedyne 7,8 mm.

Co oferuje jeszcze iPhone 14 Plus?

iphone 14 plus

Model ten oferuje naprawdę dobrą jakość połączeń, dzięki czemu nawet w głośnym otoczeniu głosy są przekazywane wyraźnie. Pomimo, że szumy wynikające z otoczenia przenikają do rozmowy, to są one szybko i skutecznie filtrowane. Natomiast włączając tryb głośnomówiący, czystość pozostaje na wysokim poziomie. IPhone 14 Plus obsługuje też połączenia Wi-Fi  oraz VoLTE. Ponadto, jednocześnie można używać kartę eSIM z nano SIM.

Ważną zaletą tego modelu będzie również jakość wykonania. Etui jest bowiem odporne na skręcanie z rogów. A sam Apple’s Ceramic Shield chroni skutecznie przód i tył przed zarysowaniami i pęknięciami. IPhone 14 Plus jest pyło- i wodoodporny, jak podaje norma IP68. Według Apple, może przetrwać aż 30-minutowe nurkowanie na głębokości do 6 metrów bez żadnych uszkodzeń.

IPhone 14 Plus cieszy się szerokim zakresem częstotliwości, które obsługuje. W praktyce to oznacza, że będzie posiadał dobry sygnał, niezależnie od lokalizacji. Ciekawą funkcją może okazać się Crash detection – jest to opcja włączona domyślnie, bez znaczenia będzie więc lokalizacja użytkownika. Funkcja ta ma za zadanie zmierzyć siły przyspieszenia i w razie konieczności wzywa odpowiednie służby ratownicze w przypadku wystąpienia wypadku. Co ważne, model jakim jest iPhone 14 Plus nie ma żadnego pierwowzoru z ubiegłych lat.

Jeśli chodzi, z kolei, o aparat fotograficzny to ulepszeniu została poddane kamera selfie – ulepszenie to będzie opierało się na przechwyceniu większej ilości światła. Natomiast główny aparat posiada optyczną stabilizację obrazu i tym samym wykonuje niemalże doskonałe zdjęcia, które charakteryzują się dużą ilością szczegółów, żywymi kolorami oraz wysokim zakresem dynamicznym