iphone 14

Czy warto stawiać na iPhone 14?

iPhone 14 to najnowszy produkt uznanej marki Apple. Urządzenie charakteryzuje się większą wydajnością w stosunku do poprzednich modeli. Podpowiadamy, czy warto inwestować w jego zakup.

iPhone 14 – najważniejsze informacje

Opisywany model smartfona marki Apple posiada wyświetlacz OLED o przekątnej 6,1 cala. Z tego powodu jest to niezwykle uniwersalne urządzenie. Sprawdza się podczas oglądania filmów na platformach streamingowych, rozgrywki multiplayer lub rozmów wideo. Ponadto, umożliwia komfortowe przeglądanie internetu. System operacyjny urządzenia to wydajny iOS 16. Dzięki temu można mieć pewność co do tego, że wszystkie wymienione powyżej czynności będą się odbywały w sposób płynny. Sprzęt posiada dwa aparaty, w tym tylni o parametrach 48 Mpx + 2×12 Mpx, co pozwala robić zdjęcia o bardzo wysokiej jakości. Co ważne, ten model iPhona może występować w wielu kolorach. Są to między innymi zielony, żółty oraz niebieski.

iPhone 14 a starsze modele

Różnice techniczne pomiędzy opisywany modelem, a jego poprzednikiem nie są zbyt duże, ale znajdą uznanie w oczach osób, którym chcą być na bieżąco ze wszelakimi nowinkami technologicznymi. Proces GPU w nowym modelu posiada 5 rdzeni, a zatem o jeden więcej niż iPhone 13. Bez zmian pozostaje jego najważniejszy element w postaci chipu A15 Bionic. Najbardziej odczuwalna zmiana to możliwość robienia zdjęć nocnych o znacznie wyższej jakości. Poza tym nowy iPhone umożliwia nagrywanie filmów wideo w trybie akcji. Takie rozwiązanie pozwala redukować wrażenie ruszającego się obrazu. Opisywany model posiada innowacyjną funkcję wykrywania wypadków. Jest to rozwiązanie pozwalające na szybsze wezwanie odpowiednich służb w razie niebezpieczeństwa, dzięki czemu użytkownik smartfona może czuć się bezpieczniej. Jeżeli chodzi o wyświetlacz, to ma on tę samą rozdzielczość jak w przypadku iPhona 13, to jest Super Retina XDR. Pod tym względem różnica pomiędzy obydwoma modelami jest nieodczuwalna.

Czy iPhone 14 to dobry zakup?

Naszym zdaniem zakup opisywanego urządzenia to doskonały wybór (można go kupić m.in. na: https://ispot.pl/iphone-14). Smartfon posiada wydajny procesor pozwalający na wykonywanie wielu czynności w niezwykle komfortowy sposób. Ponadto, jest wyposażony w aparat umożliwiający robienie zdjęć bardzo wysokiej jakości. Kolejne plus to wydajne głośniki o bardzo niskiej awaryjności. Zakup tego sprzętu jest polecany wszystkim posiadaczom iPhona 12. W tym przypadku postęp technologiczny jest zauważalny gołym okiem. W stosunku do iPhona 13 w opisywanym modelu wprowadzono kosmetyczne zmiany, co nie oznacza, że są one nieistotne. Funkcja wykrywania wypadków, możliwość robienia wysokiej jakości zdjęć nocą oraz korzystania z trybu akcji podczas nagrywania filmów to rozwiązania, które przypadną do gustu wszystkim wielbicielom nowinek technologicznych. Opisywany smartfon cechuje się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Może występować w wersji zwykłej oraz nieco droższej Pro. Niezależnie od ostatecznego wyboru zakup tego urządzenia to rozsądna inwestycja, która zapewni dostęp do smartfona z najwyższej półki.