Urządzenie wielofunkcyjne laserowe – czy faks to relikt przeszłości?

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe łączy w sobie kilka urządzeń, takich jak kopiarka, skaner, drukarka i faks. Nie zawsze wszystkie one są użytkowane, gdyż coraz częściej odchodzi się od faksowania na rzecz komunikacji elektronicznej. Zatem czy warto decydować się na urządzenie wielofunkcyjne laserowe z faksem?

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe z faksem – dla kogo przydatne?

Wiele firm posiada jeszcze faksy więc jest to dla nich wygodna forma komunikacji z kontrahentami i klientami, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Druga firma otrzymuje wiadomość czy dokumenty w czasie rzeczywistym, podobnie, jak w przypadku poczty e-mail. I w jednym i w drugim przypadku zdarzają się awarie, więc wybór urządzenia wielofunkcyjnego laserowego z faksem jest przede wszystkim podyktowane przyzwyczajeniem do tej formy przekazywania informacji i dokumentów. Jednak w sytuacji, gdy urządzenie wielofunkcyjne posiada skaner i faks, wykorzystanie tego drugiego stoi pod znakiem zapytania. Oczywiście w myśl zasady, że lepiej być przygotowanym na różne sytuacje warto posiadać również faks.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe – skaner do zadań specjalnych

Skaner w urządzeniu laserowym może nie tylko przejąć funkcję faksu, ale również posłużyć do bieżącego drukowania dokumentów, a nie tylko przesyłania ich za pośrednictwem poczty elektronicznej. Tu jest jego istotna przewaga. Urządzenie wielofunkcyjne laserowe (tutaj sprawdzisz) pozwala na wydruk z wiernym odtworzeniem wszystkich szczegółów, dzięki temu skopiowany dokument wygląda dokładnie, jak oryginał, bez widocznych pikseli. Przydaje się w sytuacji przyjmowania nowych pracowników do pracy i skanowania ich dokumentów, a także podpisanych umów. Urządzenie wielofunkcyjne laserowe jest wydajne, a jeden toner może posłużyć na dłuższy czas, gdyż wydrukować można w zależności od modelu urządzenia do tysiąca do nawet sześciu tysięcy stron.