Jakie korzyści niesie ze sobą drukarka laserowa kolorowa?

Drukarki laserowe już od kilku lat górują nad atramentowymi pod względem jakości wydruków. Do tego są bardziej uniwersalne i oferują użytkownikowi większe możliwości.

Zalety drukarki laserowej kolorowej

drukarka laserowa renomowanej firmyKoszty ich użytkowania są dość niskie, zwłaszcza kiedy drukuje się duże ilości dokumentów. Wtedy koszt druku jednej kartki zmniejsza się nawet o kilkanaście groszy (w porównaniu z drukarkami atramentowymi). Drukarki laserowe (zobacz: https://www.drtusz.pl/drukarki-laserowe-kolorowe-c-535.html) wyróżniają się także jakością wydruku. Wiele z nich wykorzystuje technologię wielobitowości, co sprawia, że nawet najmniejszy, odwzorowywany punkt może mieć różną wielkość. W przypadku drukowania albo kopiowania zdjęć, przekłada się to na większą paletę szarości i odcieni barw. W tego rodzaju wydruku nie ma także obaw przed rozmywaniem się druku albo przed jego wyblaknięciem (na wskutek promieniowania UV). Są to bowiem problemy, z jakimi borykają się jedynie użytkownicy drukarek atramentowych. W technologii cyfrowej jest to niemożliwe. Jeszcze jeden problemem, którego nie spotka się użytkując drukarkę atramentową – zasychanie tuszu. Czyszczenie dysz zawsze zabiera dużo czasu, a drukarka laserowa zadziała od razu.

Drukarka laserowa kolorowa

Może ona drukować na szerokiej gamie nośników. Mogą być to różnego rodzaju folie i papiery o różnorodnej gramaturze (nawet bardzo grube). Podobnie jest z materiałami o wysokim połysku. Bardzo ciekawym, a zarazem użytecznym zastosowaniem tego rodzaju drukarki jest druk termotransferowy. Nawet proste urządzenie domowe ma możliwość wykonywania nadruków na kubkach lub na koszulkach. Jak więc widać drukarka laserowa jest niezwykle zaawansowana technologicznie i na pewno przyda się każdemu.

Dodaj komentarz