Klawiatura przewodowa czy bezprzewodowa – którą wybrać?

Gracze często zastanawiają się, czy przy zakupie klawiatury wybrać tradycyjną wersję przewodową, czy może całkowicie pozbawioną kabla. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, warto jednak wiedzieć, co może być wygodniejsze podczas rozgrywek komputerowych. Dopiero po porównaniu obu wersji klawiatur warto podjąć ostateczną decyzję odnośnie zakupu.

Klawiatura przewodowa

Klawiatura do gier przewodowa cieszy się popularnością już od wielu lat. Największym plusem tej wersji sprzętu jest jej stosunkowo wysoka czułość, która może mieć kluczowe znaczenie w czasie rozgrywki. Większość tego typu klawiatur zapewnia bowiem raportowanie na poziomie 1000 Hz – dzięki temu czas reakcji klawisza jest naprawdę szybki. Klawiatury gamingowe są skonstruowane w taki sposób, by zapewniać wygodę użytkowania – producenci dbają więc o takie schowanie kabli, by całkowicie nie przeszkadzały podczas grania.

Klawiatury bezprzewodowe

Drugą wersją klawiatury do gier jest opcja bezprzewodowa, pozbawiona kabla. Z całą pewnością nie ma przy niej żadnych przewodów, które w jakiś sposób mogą się plątać i po prostu przeszkadzać użytkownikowi. Minusem może okazać się jednak opóźnienie w rejestrowaniu akcji przez urządzenie. Tego typu klawiatura do gier może okazać się mniej czuła niż wersja przewodowa, chociaż z całą pewnością jest bardziej mobilna. Istnieje również możliwość zerwania połączenia w trakcie gry – wystarczą do tego wyczerpane baterie czy zbytnie oddalenie się od komputera, o czym każdy gracz musi pamiętać.