Zapotrzebowanie na częste przenoszenie ważnych plików w dzisiejszych czasach skutkuje zakupem pendrive. Ten mały, użyteczny gadżet wcale na to nie wygląda, ale może pomieścić bardzo dużo cennych danych. Ponieważ większość komputerów, zwłaszcza przenośnych, nie posiada już stacji napędów elektronicznych, korzystanie z pendrive stało się jedyną alternatywą dla przenośnych dysków twardych lub kart SD i jest zdecydowanie najwygodniejsze.
Rosną, choć tego nie widać
Patrząc na zewnętrzne rozmiary pendrive’ów można nie domyślać się wcale, jak dużo „miejsca” kryją wewnątrz. Tymczasem postępy technologiczne są szybkie i podczas gdy jeszcze kilka lat temu szacunek budziła liczba 1 GB pamięci przenośnej, dzisiaj 32 GB to średnia, czy może nawet niższa półka. Zmieniają się nie tylko rozwiązania stosowane przez producentów, ale też ogólne zapotrzebowanie użytkowników, którzy chcą w ten sposób przenosić coraz więcej danych. Obecne małe pendrive’y wielkości 16 czy też jak wspomniane jest wyżej, 32 GB nadają się idealnie do większości zastosowań, ale już np. podczas archiwizacji zasobów z dysku twardego okazują się średnie dobrą ofertę odnajdziesz na https://www.sferis.pl/pendrive-2168, bo dane trzeba wielokrotnie kopiować, wklejać, usuwać i znów kopiować.
Szybko i sprawnie
O jakości pamięci pendrive świadczy nie tylko ogólny rozmiar i pojemność urządzenia, ale też szybkość transmisji danych. W tym przypadku jednak znaczenie ma także sprzęt, do którego podłącza się gadżet, gdyż w komputerach montowane są różne porty USB i instalowane różne do nich oprogramowanie, co może zaniżać większą prędkość możliwą ze strony samego pendrive. Dla uzyskania najlepszych osiągów trzeba nie tylko zakupić najlepszej jakości pamięć, ale też postarać się o dobry komputer, regularnie aktualizować sterowniki oraz mieć na uwadze, że niektóre programy (np. antywirusowe) mogą swoją pracą spowalniać przesyłanie danych.