dyski SSD

Wady dysków SSD

Choć bez wątpienia dyski SSD mają bardzo dużo zalet i są ogromnie praktyczne w zastosowaniu, to jednak w tym przypadku konstruktorom i producentom nie udało się osiągnąć ideału, pozbawionego całkowicie jakichkolwiek mankamentów.

dyski SSDJak uważa wielu użytkowników tego rodzaju dysków, dużą wadą, która czasem utrudnia satysfakcjonujące jego użytkowanie może być stosunkowo niska pojemność. Choć największe dyski są w stanie osiągać pojemność nawet jednego terabajta, to jednak ich znalezienie nie jest wcale takie proste, gdyż na rynku nie pojawia się póki co ich zbyt wiele. Standardowe i te zdecydowanie najłatwiej dostępne dyski SSD mają pojemność na poziomie 120 lub 256 GB sprawdź fajną ofertę https://www.sferis.pl/dyski-ssd-2063, co ja na ten dysk i tak jest już jakimś osiągnięciem, gdyż pierwsze dyski SSD, jakie pojawiły się na rynku miały zaledwie pojemność od 32 do 64 GB,a ich użyteczność zatem pozostawiają wiele do życzenia.

Kolejnym mankamentem może być żywotność takich dysków. Ta jedna cecha uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju u jakości karty pamięci, jaka w dysku została umieszczona. Warto się tego dowiedzieć, bowiem wiele z art umieszczanych w dyskach wytrzymuje zaledwie 10 000 cykli zapisu, co nie jest wynikiem specjalnie imponującym. Ta informacja odnosi się jednak do stych dysków SSD nieco starszego typu, te najbardziej nowoczesne na szczęście mogą mieć żywotność nawet do 100 razy większą.

Jak w każdej dziedzinie, tak i w przypadku dysków SSD nie brakuje producentów oszustów, produkujących dyski bardzo niskiej jakości. Dlatego aby nie upić fatalnego produktu, który nie spełni naszych oczekiwań przed dokonaniem ostatecznego zakupu należy się bezwzględnie i ostrożnie zapoznać z parametrami dysku. Nie zawsze też cena powinna być głównym wyznacznikiem tego, jaki konkretny model dysku chcemy nabyć. Liczy się jego jakość i analiza podanych przez producenta parametrów.