Najpopularniejsze metody druku kart plastikowych

karty plastikowe

W dzisiejszych czasach coraz więcej profesjonalnych firm inwestuje w plastikowe karty, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Przy zamówieniu dużej ilości kart warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na cenę, ale również na jakość wykonania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są najpopularniejsze metody nadruku kart plastikowych.

 

Nadruki metodą offsetową

Zdecydowana większość firm oferuje swoim klientom nadruk metodą offsetową. Wysokiej jakości nadruki w pełnym kolorze CMYK o jakości fotograficznej mają bardzo wiele zalet, dlatego też metoda ta bije rekordy popularności. Jedyną wadą tej technologii jest długi okres oczekiwania. Bardzo często na karty czekać trzeba nawet 2 tygodnie. Pamiętać należy także o tym, że najkorzystniejsze ceny można otrzymać jedynie przy zamówieniu dużej ilości kart.

 

Nadruki technologią INKJET

W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm oferuje również karty plastikowe wykonane w oparciu o technologię INKJET. Nadruk kart plastikowych tą technologią charakteryzuje się perfekcyjnym odwzorowaniem barw. Warto wspomnieć również i o tym, że nadruki są w 100% wodoodporne. Do zalet należy zaliczyć także możliwość zamówienia dowolnej ilości zadrukowanych kart (nawet jednej sztuki). Największą wadą nadruków INKJET jest podatność zadrukowanych kart plastikowych na zarysowania. Warto karty plastikowe dodatkowo zabezpieczyć specjalnym etui ochronnym, dzięki czemu znacząco wydłuży się ich żywotność.

Dodaj komentarz