Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon pancerny?

Producenci telefonów komórkowych coraz częściej zapewniają swoim sprzętom wytrzymałość, która zgodna jest ze standardem IP68. Praktycznie w każdym większym sklepie można znaleźć solidny telefon pancerny, który jest odporny na wodę, pył i różnorodne urazy mechaniczne.

Gdzie sprawdzą się pancerne urządzenia?

Telefon pancerny doskonale sprawdzi się nie tylko na budowie ale również podczas wyprawy w góry. Urządzenia tego typu bez żadnego większego problemu można zabrać również na morskie rejsy albo na leśne ostępy. Nowoczesne telefony ze wzmocnioną konstrukcją są doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które uprawiają ekstremalne sporty.

Na co zwrócić uwagę?

Norma IP68 już bardzo dawno temu stała się standardem w telefonach komórkowych najwyższej klasy. Mowa tutaj nie tylko o urządzeniach czołowych producentów na rynku, ale również o sprzęcie mniej popularnych marek. Najlepsze modele mogą pochwalić się nie tylko 100% pyłoszczelnością, ale również możliwością zanurzenia w wodzie nawet do trzech metrów. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale zwykłe telefony mogą ulec awarii nawet na małym deszczu, dlatego też warto postawić na urządzenia z odpowiednimi certyfikatami. Wybierając nowy telefon pancerny warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość obudowy. W chwili obecnej najbezpieczniejsze są korpusy ze stopu aluminium albo magnezu, które w swojej klasie nie mają sobie równych.