Jakie karty plastikowe może przygotować specjalna drukarka kart?

Karty plastikowe mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Aby je przygotować, wystarczy specjalna drukarka, która szybko i sprawnie może zrealizować każdy projekt i dodatkowo zakodować na karcie potrzebne informacje uwierzytelniające jej posiadacza.

Z kartami plastikowymi możemy zetknąć się obecnie w wielu miejscach. Są wytrzymałe, estetyczne, mogą być również używane jako sposób na elektroniczne uwierzytelnienie posiadaczy, więc wspierają bezpieczeństwo.

Jak przygotowuje się karty plastikowe?

Do przygotowywania kart stosuje się specjalne urządzenia – drukarka do kart plastikowych pozwala na szybkie przygotowanie kart w wysokiej rozdzielczości zarówno w trybie druku mono, jak również w kolorze.

Wybrane rodzaje drukarek, na przykład model Evolis Zenius Classic, może być dodatkowo wyposażony w koder kart stykowych, zbliżeniowych lub magnetycznych, który pozwala na zakodowanie na karcie informacji możliwych do odczytu przez specjalne czytniki.

Przykładowe zastosowanie kart plastikowych:
• identyfikatory dla pracowników firm i osób odwiedzających
• karty kontroli dostępu do pomieszczeń, na przykład karty wejściowe do budynków
• karty płatnicze różnych typów
• karty potwierdzające tożsamość przy używaniu systemów informatycznych
• karty lojalnościowe do sklepów
• cenówki – karty z cenami na półki sklepowe

Z wykorzystaniem drukarki kart, na przykład modelu Evolis Zenius Classic, przygotowanie kart plastikowych jest łatwe, wygodne i szybkie!