Jak wybrać uchwyt do telewizora?

Stosowanie uchwytu do telewizora zamiast standardowej szafki RTV niesie ze sobą wiele zalet. Zyskuje się wiele nowego miejsca w pokoju poprzez usunięcie dużego mebla, a także poprawia się jego stronę wizualną, ponieważ wiszący telewizor znacznie lepiej się prezentuje. Wybór takiego uchwytu wymaga jednak nieco uwagi, ponieważ łatwo można zakupić model niewłaściwy.

Co jest najważniejsze?

Każdy uchwyt do telewizora posiada szereg cech charakterystycznych, na które trzeba zwrócić przed zakupem uwagę, ponieważ zbagatelizowanie tej czynności może wiązać się nawet z uszkodzeniem telewizora.
Podstawowymi parametrami, na które koniecznie trzeba patrzeć podczas wyboru takiego uchwytu, jest to, do jakiej przekątnej wyświetlacza jest on przeznaczony, oraz do jakiej wagi telewizora.
O ile zła przekątna po prostu uniemożliwi zamontowanie telewizora, to już zła waga maksymalna może oznaczać urwanie się uchwytu i upadek drogiego urządzenia na podłogę.
Kolejną bardzo ważną cechą jest to, czy dany uchwyt ma mieć możliwość odwracania telewizora na boki, czy też ma pozostać nieruchomym i sztywno zamontowanym do ściany. W przypadku potrzeby przekręcania telewizora i częstego zmieniania jego pozycji zdecydowanie najlepiej jest dopłacić nieco do uchwytu w wersji z ramieniem. Jeśli jednak telewizor będzie cały czas w jednej, niezmiennej pozycji, zakup ten będzie zupełnie niepotrzebny i nieuzasadniony ekonomicznie.