smartfony

Czym powinien charakteryzować się dobry smartfon?

Smartfony to urządzenia, które już dawno temu wyszły poza ramy zwykłego telefonu. Nie służą one tylko do rozmawiania lub wysyłania prymitywnych wiadomości tekstowych ale są prawdziwymi urządzeniami przyszłości, które są w stanie zrobić właściwie wszystko, począwszy od stałego podłączenia z super szybkim internetem, po robienie i zdjęć i kręcenie filmów w ogromnych rozdzielczościach, a nawet zdalne sterowanie urządzeniami lub nawet funkcjami inteligentnych domów. Aby to wszystko było jednak możliwe, dany smartfon musi charakteryzować się konkretnymi cechami technicznymi. Jakie one powinny być?

Przede wszystkim moc obliczeniowa

Smartfony z racji tego, ze bardziej przypominają mobilne komputery, powinny też posiadać możliwości techniczne zbliżające je do komputerów. Innymi słowy powinny posiadać odpowiednio duże moce obliczeniowe.
Aby kupić taki smartfon powinno się zatem zwracać uwagę na to, jaki posiada on procesor, a także jak dużo posiada on pamięci ram, dobrym przykładem są urządzenia z oferty https://www.sferis.pl/smartfony-2103. Nie można oczywiście zapominać o dostępnym na urządzeniu miejscu, czyli wielkości zawartego w nim dysku. W razie gdyby chciało się smartfon wykorzystywać do gier, dobrze jest również przed zakupem zwrócić uwagę na to, jaki posiada on procesor graficzny.

smartfonyA jaki wyświetlacza?

Smartfony zarówno jako ekran, jak również jako klawiaturę wykorzystują jeden wyświetlacz. Z tego powodu musi on być przede wszystkim odpowiednio duży ale jednocześnie posiadać dobrą rozdzielczość. W tym punkcie nie można jednak popadać w przesadę. Często reklamy i sprzedawcy będą nakłaniali do zakupu telefonu z wyświetlaczem 4K, co będzie oczywiście wyrzuceniem pieniędzy w błoto, ponieważ na tak małej powierzchni różnica pomiędzy 4K, a full HD jest praktycznie niezauważalna. Cena natomiast jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Kolejna sprawa: bateria

Przy wyborze smartfona dobrze jest również sprawdzić jak pojemną posiada on baterię. Obecnie oferowane telefony posiadają olbrzymią moc, jednak technologia baterii nie zmieniła się za wiele w przeciągu ostatnich lat. Z tego powodu mała pojemność baterii może powodować nawet dwukrotne ładowanie telefonu w ciągu dnia.