Czym kierować się przy wyborze deskorolki elektrycznej?

Hoverboardy stały się prawdziwym hitem i obecnie tysiące osób marzy o posiadaniu takiego innowacyjnego gadżetu. Te dwuślady napędzane są akumulatorem elektrycznym, który powala na przejechanie na jednym ładowaniu nawet do dwudziestu kilometrów. Nie służą one jedynie do zabawy, ale także jako transport do pracy. Sama nauka płynnej jazdy na tym urządzeniu nie jest trudna i zajmuje niewiele czasu. Jak działa taka deskorolka w wersji elektrycznej i czym kierować się przy jej wyborze?

Alternatywa dla tradycyjnej deskorolki

Chociaż na rynku dostępne są nawet hoverboardy na pilota, to jednak nie jest on niezbędny do ich sterowania. Odbywa się ono bowiem w sposób intuicyjny. Deskorolką elektryczną steruje się, balansując odpowiednio ciałem – pochylając się do przodu, urządzenie porusza się do przodu i odwrotnie. Jeśli zaś chodzi o skręcanie, to konieczna jest odpowiednia praca stóp, dzięki czemu możliwe jest obrócenie się nawet o 360°. Warto tutaj od razu zaznaczyć, że sterowanie deskorolką przebiega bez żadnego wysiłku. Istotne jest także to, że deskorolka zasilana prądem nie sprawdzi się na każdej powierzchni. Zaleca się nią poruszać po płaskim podłożu. W przypadku wzniesień i nierówności mogą pojawić się problemy z dotarciem do wyznaczonego miejsca.

Co ma największe znaczenie przy wyborze deskorolek zasilanych prądem?

Kierowanie się wyłącznie designem deskorolki elektrycznej nie jest najlepszym pomysłem. Podczas kupowania tego urządzenia, warto zwrócić na parametry mające wpływ na wygodę i bezpieczeństwo. Znaczenie ma pojemność akumulatora. Zwykle w pełni naładowana bateria pozwala na przejechanie do dwudziestu kilometrów. Istotna jest także prędkość, chociaż najczęściej urządzenia te nie pozwalają na zbyt szybkie poruszanie się. Zwykle jest to ok. 10 km/godzinę. Bardzo ważna jest waga urządzenia, szczególnie w przypadku dojeżdżania deskorolką pracy. Trzeba bowiem pamiętać o konieczności przenoszenia deskorolki w rękach. Jeśli deskorolka elektryczna będzie ciężka, może okazać się to problematyczne. Uwadze nie może umknąć także jakość urządzenia, co przekłada się nie tylko na wygląd, ale także na żywotność deskorolki. Powinna ona być wykonana z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów.

Dodaj komentarz