Czy opłaca się kupować używane monitory?

Każdy lubi oszczędności. Najlepiej takie po których powstaje uczucie zrobienia bardzo dobrego biznesu i nieco oszukania systemu, bądź też panujących zwyczajów i konwenansów. Jednym z przykładów takiego małego zwycięstwa, bywa postrzegane kupowanie używanych monitorów. Czy faktycznie jest to dobry pomysł i warto jest takie działania praktykować i polecać?

Na początek podstawy

Jeśli przyjąć, że procesor jest sercem komputera, to z pewnością monitor jest jego ustami. Pokazuje i przemawia do użytkownika obrazem, dlatego warto, aby ten prezentowany obraz był możliwie najlepszej jakości, stąd właśnie trwa nieco cichszy niż w przypadku procesorów, czy kart graficznych, ale jednak wyścig pomiędzy producentami monitorów.

Jak monitory się niszczą

Monitor, jak każde inne urządzenie z wiekiem ulega zniszczeniu. Nie chodzi jednak o to, że włącza się dłużej lub pokazuje zaledwie połowę obrazu, a o fakt, że jakość tego obrazu ulega delikatnej, ale jednak degeneracji, co szczególnie jest widoczne na nowoczesnych monitorach LCD. Należy się upewnić czy taki monitor nie ma żadnych wad oraz czy jest objęty gwarancją sprzedawcy jak Pro4it.pl.

A co z pozostałymi użytkownikami, którzy np. używają komputera tylko do portali społecznościowych? Właśnie dla nich taka oszczędność będzie całkiem niezłym pomysłem. Oczywiście zakładając, że używany monitor nie będzie posiadał widocznych mechanicznych uszkodzeń i generalnie będzie pracował tak jak monitor pracować powinien.