Co powinien posiadać nowoczesny telewizor?

Kupno telewizor jest obecnie proste jak nigdy. Mnogość dostępnych modeli, przekątnych obrazu i rodzajów wyświetlaczy sprawia jednak, że proces wyboru konkretnego egzemplarza bywa niezwykle trudny, szczególnie dla osoby, która nie jest obeznana z nowinkami technicznymi na polu telewizyjnym. Na co zatem warto jest zwracać uwagę podczas zakupu telewizora?

Rzeczy oczywiste

Najważniejszymi rzeczami, które należy wziąć pod uwagę kupując telewizor, to oczywiście przekątna obrazu oraz jego rozdzielczość.
Jeśli chodzi o rozdzielczość, to zdecydowanie najlepiej jest wybierać rozwiązanie 4K, ponieważ jest ono już w dość dobrej cenie, a daje dostęp do najlepszej możliwej jakości obrazu. Jeśli chodzi o rozmiar samego ekranu, to uzależniony jest on tak na prawdę od posiadanego pomieszczenia i tego, w jakiej odległości będzie się przed nim siedziało.

Sprawy mniej popularne, a nadal ważne

Kupując telewizor nie można nie zwrócić uwagi na to, czy ma on zawarty w sobie dekoder DVB T. Bez tego małego modułu niemożliwe będzie oglądanie nadawanej w eterze telewizji cyfrowej i pozostanie się tylko z możliwością odbioru kablówki bądź telewizji satelitarnej z oddzielnego dekodera.
Dekodery DVB T są już właściwie standardem, jedna zawsze dobrze jest się upewnić, czy na pewno kupowany telewizor takowy posiada, ponieważ jego brak będzie się wiązał z koniecznością zakupu takiego dekodera osobno, co tylko powiększy koszt ogólny zakupu telewizora.